DİN-BİR-SEN DEN SERT TEPKİ.. « Burası Holaysa

23 Mayıs 2022 - 12:05

DİN-BİR-SEN DEN SERT TEPKİ..

DİN-BİR-SEN DEN SERT TEPKİ..
Son Güncelleme :

20 Kasım 2016 - 23:15

Tepebaşı belediyesinin camileri ve kapalı kadınları ucube olarak gösterdiği,resim sergisine Trabzon Din-Bir-Sen’den sert tepki geldi..

02 Mayıs 2011 Pazartesi 15:00
KAMUOYU BİLDİRİSİ..
Son günlerde içimizdeki Danimarkalılar hortladı:
Eskişehir’in CHP’li Tepebaşı Belediyesi’nin açtığı resim sergisinde camiye ve tesettürlü kadınlara hakaret yağdırdı. Heykeltıraş Mehmet Aksoy’a destek vermek amacıyla açılan sergide, camiyi “ucubeye” benzeten ve tesettürlü bir kadının ağzının, kadın iç çamaşırıyla kapatıldığı resimlerin yer alması Genelde Tüm Müslümanları özelde Din Bir Sen Camiası başta olmak üzere kendi içerisinde bir damla İslam, peygamber, cami sevgisi olan herkesi şoke ederek derinden üzmüştür.
Bunlar sanat yapmamış, inanan insanların değerleriyle dalga geçmiş, onlara saygısızlık yapılmıştır.  Bu ne cüretlik bu ne fütursuzca davranıştır. Halkın oyuyla seçilen bir belediye başkanı ve bir kamu kuruluşunda halkın değerlerine saygısızlık nasıl yapılabilir? Bu hangi inanca sığar. Bu ve benzeri resimleri orada sergiletenler İnanan mütedeyyin Müslümanlara en büyük saygısızlığı yapmıştır.Tepkinin de protestonun da bir sınırı vardır. Müslüman mahallesinde salyangoz satmak ta neyin nesi?
Bu zihniyeti ve yandaşlarına bakar kör olan zavallı Müslümanlar sizlere sesleniyorum: Seçim sandığı önünüze geliyor bunlara hadlerini bildirmek ve Cami ve tesettürle uğraşmanın ne demek olduğunu bildirmek sizin elinizde. Çarşaflara rozet takmakla bu işler olmuyor. Buna inanacaksın veya inanmıyorsan demokrasinin gereğini yapacaksın saygı duyacaksın saygı.
Bu ve benzeri zihniyetleri Trabzon Din Bir Sen Teşkilatı olarak hakka hukuka, birazda insafa davet ediyoruz. Aynı zamanda vakit geçirmeden Tövbe etmelerini ve İnanan insanlardan Özür Dilemelerini Bekliyoruz.
Din Bir Sen Trabzon İl Bşk.
 Celalettin AKÇADOĞAN