ÇAYKARA’DA KUTLU DOĞUM ÇOŞKUSU.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 16:50
?>

ÇAYKARA’DA KUTLU DOĞUM ÇOŞKUSU..

ÇAYKARA’DA KUTLU DOĞUM ÇOŞKUSU..
Son Güncelleme :

20 Kasım 2016 - 20:38

39 views

Peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a)’in doğum yıldönümü münasebeti ile düzenlenen kutlu doğum haftası etkinlikleri Çaykara’da büyük çoşku ve heyecanla kutlandı..

21 Nisan 2011 Perşembe 17:22

ÇAYKARA MÜFTÜLÜĞÜ VE PERSONELİNDEN

Muhteşem bi organızasyonla , Çaykara ; Kaymakamı ve tüm birim amirleriyle, Müftülüğün Tüm personeli , Çevre ilçe müftüleri, Çaykara  halkı, eğitimciler ve öğrencilerle 20 NİSAN 2011 çarşamba günü muhteşem bi tören le  hurmalıkta  Saklı Bahçe Türistik Tesislerinde saat  13 te  adeta İnsan seliyle bütünleşti.
Kutlu Doğum Proğramı sayesinde  Peygamberimiz Muhammed Resülüllah s a v ın  Merhamet  eğitimiyle ferahlandı.

Kutlu Doğum Proğramı etkinlikleri çerçevesinde İlçe Müftülüğümüz tarafından organize edilen proğram sonrası tüm konuklarımıza etli pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

İlçe Müftülüğümüz tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Proğramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Ayet ve Meali Ezberleme” ve “Peygamber Efendimiz ve Merhamet” konulu kompozisyon yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Proğram içerisinde ödülleri verildi.Çaykara Kaymakamı; Cevat ATAY Ödül  hak eden öğrencilere ödülünü sunarkan

İlçe Müftülüğümüz tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Proğramına ilgi büyüktü. İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan proğram, İlçe Müftümüz Ali Fuat BAYCAN’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından, Konuşmacı Dc.Dr. Nebi GÜMÜŞ “Peygamber Efendimiz ve Merhamet Eğitimi” adlı konferansta halka seslendi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği proğrama katılan başta sayın Kaymakamımız Cevat ATAY olmak Üzere tüm protokol heyeti katılımcılar ve halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Açılış  Konuşması  Çaykara İlçe  müftüsü Ali Fuat BAYCAN
Misafir konuşmacı; RİZE  İLAHİYAT FAK İSLAM TARİHİ  ÖĞR GÖR Dc.  Dr. NEBİ GÜMÜŞ

 

Haber:İshak Okutan
www.yesilalankoyu.net