YENİ YILA KARLA GİRDİK.. « Burası Holaysa

4 Aralık 2022 - 07:01
?>

YENİ YILA KARLA GİRDİK..

YENİ YILA KARLA GİRDİK..
Son Güncelleme :

19 Kasım 2016 - 18:20

92 views

Daha öncede söylediğimiz gibi son yılların en kurak sonbaharını yaşadık.Bir türlü gelmeyen yağmur ve kar yeni yılla beraber merhaba dedi..

01 Ocak 2011 Cumartesi 14:57
Uzun süren bastırma yaz nihayet sona erdi.Derelerin kurumasına neden olan son yılların en kurak sonbaharını geride bıraktık.İnsanlarımızı bile yağmura hasret kaldık detirtme noktasına getiren,yılbaşına kadar yaylalarda piknik yapmalarına vesile olan havalar kendini yağmurlu ve karlı bir havaya bıraktı.
   Dün öğle saatlerinde başlayan yağmur kısa bir süre sonra kendini kara bıraktı ikindi saatlerinde komlara,akşam saatlerinde köye ulaşan kar gece boyunca devam etti.Sabahleyin uyanan vatandaşlar beyaz bir kar örtüsü ile karşılaştı.Kadohor mahallesine kadar ulaşan kar kalınlığı yayla mahallesinde 10 cm ulaştı.Ancak havanın ılık olması nedeniyle bir taraftan eriyerek geri çekilmeye devam ediyor.
   Köyde yolların açık olduğu,elektrik sorunu yaşanmadığı bildirilirken,havanın sisli olması nedeniyle don olayı şu an itibari ile yaşanmamaktadır.
   Hava sıcaklığının yarından itibaren tekrar yükselmesi bekleniyor.Hava sıcaklığının yarın 10 pazartesi 15 derece dolayında olması tahmin edilmektedir.

Haber ve resim:İshak OKUTAN

www.yesilalankoyu.net