SÖNÜK GEÇTİ.. « Burası Holaysa

4 Aralık 2022 - 08:13
?>

SÖNÜK GEÇTİ..

SÖNÜK GEÇTİ..
Son Güncelleme :

19 Kasım 2016 - 5:59

117 views

II.Geleneksel Tufa yaylası şenlikleri,bugün Tufa yaylası Skorlica alanında yapıldı..

25 Temmuz 2010 Pazar 21:21
Hafta boyunca yağmur yağması yolların kaygan olması ve yağmur beklentisinin olması dolayısıyla oldukca sönük geçen şenliklerde tek teselli gün boyunca beklenenin aksine havanın güzel olmasıydı..
Ulucami köyü muhtarı Ali Koçin ile Akköse muhtarı Muzaffer Gür’ün organize ettiği,sunuculuğunu Halim Bahadır ve İlyas Üstün’ün yaptığı II.Geleneksel Tufa Şenliklerinde katılımın beklenenin altında olmasına birde organizasyondaki aksamalar eklenince katılanların sinirleri gerildi.
Saat 13:00 başlanabilen prorama yöremizin sanatçıları Şükrü Güler,Cengiz Selimoğlu,Yakup Atalay,Hızır Dinçer ve Yusuf Öztürk katıldı.Grup Vaybeni eskilerimizin karşılıklı yaptıkları atışma ve seyirlerden bazı örnekler sundu.
Protokolde Çaykara,Dernekpazarı kaymakamları,belediye başkanları ve Garnizon komutanları yerlerini alırken,birer konuşma yapan Çaykara,Denekpazarı kaymakamları böyle organizasyonları birlik ve beraberlikleri güçlendirdiğini belirterek katılanlara teşekkür ettiler..
Daha sonra söz alan Çaykara belediye başkanı katkısı olan herkese şükranlarını iletti.Sanatçıların gösterileri sırasıyla Yakup Atalay,Yusuf Öztürk(kaval),Şükrü Güler,Hızır Dinçer ve Cengiz Selimoğlu’nun sahnedeki güzel parçalarıyla renklendi..
Katılanların bol bol horon oynadığı II.Geleneksel Tufa şenliklerini Kaçkar TV canlı yayınlarken saat 18:00 dolayında şenlik sona erdi..