KÖY YOLLARINDA BETONLAMA.. « Burası Holaysa

18 Ağustos 2022 - 14:15

KÖY YOLLARINDA BETONLAMA..

KÖY YOLLARINDA BETONLAMA..
Son Güncelleme :

19 Kasım 2016 - 18:56

10 views

2010 yılından 2011 yılına intikal eden beton istikakını kullanmak için köy yollarında hummalı bir betonlama çalışması devam ediyor..

16 Ocak 2011 Pazar 23:16
Köy yollarının islah çalışmalarına yönelik çalışmalar Ocak ayının sonlarına yaklaşmamıza rağmen devam ediyor.2010 yılından kalan 300 metreküp betonun kullanılması için yoğun bir çalışma yürütülürken özellikle,köyün islah edilmesi aciliyet arzeden bölümlerini betonlamayı amaçlayan köyümüz muhtarlıkları bu çerçevede tesbit edilen yerleri betonlamayı sürdürüyor..
İlk olarak ğumiç bölgesine 90 metreküp betonlama yapan muhtarlığımız daha sonra Yornali mahallesine 110 metreküp betonlamayı tamamladı.
Son olarakta Yaylacık(hanca) mahallesi Nemarina mevkisine 30 metre perde ve 150 metre yolun betonlamasını sürdüren yetkililer,bu çalışma ile 2010 istikakının tamamlanacağını betonlamaya 2011 istikakları açıldığında devam edeceklerini söylediler.İşçiliklerini köylülerin imece usülü çalışması ile sürdüren muhtarlık,köylülerin katkılarını artırmaları halinde çalışma şevklerinin de artacağını belirttiler.
Bilgisine baş vurduğumuz Yeşilalan muhtarı Hüseyin Yılmaz bu yıl planlanan betonlamanın bittiğini havaların güzel gitmesinin çalışmalarını tamamlamaya katkı sağladığını belirterek çalışmalarda katkılarını esirgemeyen vatandaşlara teşekkür ediyorum dedi.

Hanca mahallesi halkı,imamı,emeklisi yaşlısı genci çalışmaya katılarak güzel bir dayanışma örneği segilediler..

www.yesilalankoyu.net