izmir escort

İCAZET MERASİMİNE DAVET.. « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 12:39
?>

İCAZET MERASİMİNE DAVET..

İCAZET MERASİMİNE DAVET..
Son Güncelleme :

19 Kasım 2016 - 6:03

78 views

Hacı Ferşat Efendi Kur’an Kursu icazet merasimi 31 Temmuz 2010 Cumartesi günü yapılacak. Bu yıl ikincisi yapılacak olan törende, hafızlığını tamamlayan 6 öğrenci icazet alacak.

27 Temmuz 2010 Salı 19:44

Hacı Ferşat Efendi Kur’an Kursu, eğitim hayatına 2006 yılının haziran ayında yazlık dönemi öğrencilerle başladı. Kurs, bugün itibariyle hedeflediği eğitim amaçlarına doğru ilerlemektedir. Kursun ana hedeflerden biri hafızlık eğitimi. 2. dönem hafızlık icazetiyle 6 öğrenci daha hafızlığı tamamlamış oldu. 2007-2008 yılında hafızlığa çalışan öğrenci sayısı 6 iken, 2009-2010 yılında hafızlığa çalışan öğrenci sayısı ise 18’e yükseldi. Bu da, önümüzdeki yıllarda mezuniyet sayısının artacağını göstermektedir.

Kursun ikinci ana hedefi; Okul eğitimine devam eden çocukların eğitim kalitelerini yükseltmektir. 2009-2010 yılında Çaykara İmam Hatip Lisesine giden 30 öğrenciye mesleki eğitimlerini geliştirecek tecvit, talim, mahrec-i huruf, ilmihal, ahlak, adab-ı maaşeret ve rehberlik hizmetleri verilerek amaçlanan bilgili erdemli ve aydın din adamları yetiştirilmesi sağlandı. Bu hizmet aynı duyarlılık içinde devam edecektir.

Kursun üçüncü hedefi ise Türkiye’nin her ilinde ve yurt dışında okul eğitimlerine devam eden öğrencilerin yaz döneminde(iki aylık) verilecek eğitimle her müslümana lazım olacak kadar Kuran-ı Kerim okumayı öğretmek hizmet amacı edinildi. Bugünü kadar 235 kayıtlı yaz öğrencilerine yukarıdaki eğitimlerin yanı sıra; Her türlü sportif etkinlikler, tarihi yer ve kurumları ziyaret, bilgisayar imkanı, kır ve yayla gezileri, bilgi ve etkinlik yarışmaları düzenlendi.

Kursun dördüncü hedefi ise; Kurs öğrencilerinden İmam-Hatip Lisesi mezunu olup hafızlığa devam edenlerin ilahiyat ön lisansı bitirmeleri için, açık liseye devam eden hafızlar için milli eğitim ve halk eğitim destekli kurslar düzenleyerek başarılı olmalarını sağlamak. Bunda da başarılı olundu.

Hacı Ferşat Efendi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yüce, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri icazet merasiminin heyecanını yaşadıklarını söyledi. Kursun köye heyecan kattığını dile getiren Yüce, “Verdiği eğitimle akranlarına model olma özelliği taşıyan kursumuza ilgi her geçen gün artıyor. Hafızlık yapan öğrencilerimizin yanı sıra özellikle yaz döneminde kursumuz yüzde 100 doluluk oranına ulaşıyor. Kursa yurdun bir çok yerinden öğrencinin gelip eğitim alması, bizleri sevindiriyor.” dedi.

Yüce, kursun finansmanının tamamen belli kişilerin üzerinden döndüğünü dile getirerek, şöyle konuştu: “Artık kursu anlatmaya gerek yok. Verilen hizmetlerin ürünü ortada. Geleceğimiz olana gençlerin dini eğitim almasında önemli bir yere sahip olan kursumuza herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Bu maddi yükün paylaşımını biraz daha yaymamız gerekiyor. Tüm hemşehrilerimizin elini bu taşın altına koymasını arzuluyoruz.”

Kurs mütevelli heyetinden Abdurrahim Köksal ise, kursun belirlenen hedefler doğrultusunda eğitimi kesintisiz sürdürdüğünü kaydetti. Köksal, 31 Temmuz 2010 Cumartesi günü yapılacak olan icazet törenine herkesi davet etti.

Tören Programı:

1-Açılış

2-Kur’anı-ı Kerim

3-Konuşma

4-İlahiler

5-Hacı Ferşat Efendi’nin Hayatı

6-Dua

7-İkram

NOT: Bayanlar için yer vardır.

İrtibat Tel: 530 464 66 89