HACILARIMIZ KÖYLÜLERİ BİR ARAYA GETİRDİ.. « Burası Holaysa

1 Temmuz 2022 - 17:17

HACILARIMIZ KÖYLÜLERİ BİR ARAYA GETİRDİ..

HACILARIMIZ KÖYLÜLERİ BİR ARAYA GETİRDİ..
Son Güncelleme :

19 Kasım 2016 - 18:11

Bu yıl hac farizasını yerine getirip Trabzon’a dönen Hasan Şahin, Yusuf Baltacı ve Emine Köksal’ın (Recep Köksal’ın eşi) ortaklaşa düzenlediği yemek programında köylülerimiz bir araya geldi.

28 Aralık 2010 Salı 00:11
eşilalan ve Baltacılı Köyleri Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (YESBALDER), öncülüğünde tertiplenen program Özel Alparslan Koleji’nde yapıldı. Üç hacının hazır bulunduğu programa bay ve bayanlı olmak üzere 60’in üzerinde köylümüz katıldı. Uzun süre bir birlerini görmeyen köylülerimiz program sayesinde hasret gidermiş oldular.

Yemek sonrası söz alan Hasan Şahin, mübarek topraklarda kaldıkları süre içerisinde tüm İslam alemi için dua ettiklerini söyledi. Şahin, “Hacca gitmek isteyenlerde inşallah arzuladıklarını en kısa zamanda gerçekleştirirler. ” temennisinde bulundu.

Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Trabzon’da uzun bir aradan sonra köylülerimizle ailece bir araya geldik. Birbirimizle hasret giderip sohbet ettik. Bir süredir ara verilen bu toplantıları yılda en az iki kez gerçekleştirmek gerekir. Buraya gelip bizleri onurlandıran herkese teşekkür ederim.”

Hasan Şahin – Yusuf Baltacı

Yusuf Baltacı’da yaptığı konuşmada şu görüşleri dile getirdi: “Hacdan döndükten sonra bazı köylülerimiz evlerimize gelerek bizleri şereflendirdi. Fakat burada üç hacı için düzenlenen programda köylülerimizin büyük çoğunluğunu görmek bizleri oldukça mutlu etti. Herkesten Allah razı olsun.”
Programın ardından köylülerimiz birlikte hatıra fotoğrafı çektirirken, bir daha ki programda buluşmak dileğiyle ayrıldılar.