FAALİYETLERİMİZ.. « Burası Holaysa

4 Aralık 2022 - 15:43
?>

FAALİYETLERİMİZ..

FAALİYETLERİMİZ..
Son Güncelleme :

19 Kasım 2016 - 5:09

43 views

Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar.gücünü aşarak yaptığı çalışmalardan bazıları..

28 Haziran 2010 Pazartesi 17:00
DERNEĞİN BUGÜNE KADAR GERÇEKLEŞTİRDİĞİ FAALİYETLERDEN BAZILARI:
1- Aşağıda belirtilen adreste yer tutularak, içerisi donatıldı:
Yeşilalan ve Baltacılı Köyleri Derneği Esentepe Mah. Yavuzselim Bulvarı
Kefeli İşh. Dış Kapı No: 141 Kat: 3 No: 8 İrtibat Tel: 0 462 323 15 00  TRABZON


2- Çaykara’nın en büyük organizasyonlarından biri olan Kurt Dağı Şenlikleri’nde 2008 yılında dernek adına stant, 2009 yılında ise büyük bir çadır kurularak köylerimizin tanıtımı yapıldı.


3- Köylerimizde bulunan 37 ihtiyaç sahibi aileye 2008 yılı içerisinde gıda ve giyecek yardımında bulunuldu.


4- Köylülerimize iftar yemeği verilerek, toplantı düzenlendi:
Derneğimiz Ramazan ayının son akşamı iftar yemeği organize etti. Haci Ferşad Efendi Kur’an Kursu’nda düzenlenen ve ilk kez yapılan iftar yemeğine ilgi büyüktü. Yemeğe köyde yaşayan hemşehrilerimiz dışında, bayram dolayısıyla yurdun bir çok yerinden gelen hemşerilerimizde katıldı. İftar yemeği sonrası konferans salonunda köylümüzün ve köylülerimizin sorunlarının tartışıldığı toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya dernek yönetimi hazır bulundu. Katılımcılara dernekle ilgili detaylı bilgi verilirken, salondaki katılımcılar da tek tek söz alarak dernekle ilgili görüş ve önerilerini ifade ettiler. Yaklaşık 3.5 saat süren toplandı sonucunda, derneğe herkesin sahip çıkması ve destek olması konusunda ortak karara varıldı.


5- Trabzon’da yemekli dayanışma toplantısı yapıldı:
Daha önce Gönüllü Hareket adı altındaki oluşum tarafından organize edilen birlik ve beraberlik toplantılarını bu kez Yeşilalan ve Baltacılı Köyleri Kalkındırma Sosyal, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yapıldı. 2 Kasım 2008 Yıldızlı Beldesi’ndeki Özel Gülbaharhatun Koleji’ndeki toplantı öncesi katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. Yemek sonrası erkekler ve kadınlar ayrı ayrı salonlara geçerek sohbet imkanı buldu.


6- Cep telefonu üzerinden mesaj hizmeti:
Derneğe üye olanlar artık cenaze, düğün ve toplantı gibi durumlardan haberdar edilmeye başlandı. Artık bu tür haberlerden derneğinde bilgilendirilmesini istiyoruz. Çünkü sizin vereceğiniz bir haber aynı anda yüzlerce kişiye ulaşmış olacak. Sizlerde derneğin telefonunu ve resmi meil adresini yanınızda bulundursanız seviniriz.
Tel: 0 462 323 15 00. Email: yesilalanbaltacilidernegi@gmail.com


6- Üniversite öğrencilerine burs verilmeye başlandı.
Derneğimiz tarafından, köylümüz olup üniversitelerin lisans ve yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrencilere burs verilmesine 2008-2009 eğitim-öğretim yılında başlandı.  Hayırsever iş adamları ve üyelerimizin destekleriyle oluşturulan bütçeyle 34 öğrenciye (aylık 75 TL) 6 ay boyunca toplam 14 bin 450 TL’lik burs verildi.
2009-2010 eğitim-öğretim döneminde burs almak için derneğe 58 öğrenci başvurdu. Geçtiğimiz günlerde toplanan yönetim kurulu, başvuruda bulunan tüm öğrencilere burs verme kararı aldı. 6 ay boyunca öğrencilere burs verecek olan dernek, burs miktarını da geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda aylık 75 TL olarak belirledi.