Yaylalarda mahsur kalan vatandaşları Büyükşehir Belediyesi kurtardı « Burası Holaysa

22 Mayıs 2022 - 10:33

Yaylalarda mahsur kalan vatandaşları Büyükşehir Belediyesi kurtardı

Yaylalarda mahsur kalan vatandaşları Büyükşehir Belediyesi kurtardı
Son Güncelleme :

18 Kasım 2016 - 17:43

Trabzon’un Sürmene ve Araklı ilçelerinde kar nedeniyle yaylalarda mahsur kalan ailelerin imdadına Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetişti.
Sürmene ilçesi Büyük Yayla ve Araklı ilçesi Yılantaş Yaylası’nda kar nedeniyle mahsur kalanların olduğu yönünde ihbar alınması üzerine hemen harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, iş makineleri ile yaylalara ulaştı. Kar kalınlığının 50 cm’yi bulduğu yolları kısa sürede açarak yaylalara ulaşan Büyükşehir Belediyesi ekipleri her iki yaylada mahsur kalan aileleri (7 kişi) ve 1400 küçükbaş hayvanı kurtardı. Ailelerin hayvanları ile birlikte geri dönüşü Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sağlandı. Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaylaların terk edilmesi konusunda hemşehrilerine uyarılarda bulundu. Yayla mevsiminin sona erdiğini hatırlatan başkan Gümrükçüoğlu, “Yaylalarımız yoğun kar altında olacaktır. Yaylalarda olan insanlarımız varsa biran önce yaylaları terk etmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

 

Kaynak adres : http://www.iha.com.tr/trabzon-haberleri/yaylalarda-mahsur-kalan-vatandaslari-buyuksehir-belediyesi-kurtardi-trabzon-1546328/