izmir escort

TUFA HANI NİHAYET..! « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 11:40
?>

TUFA HANI NİHAYET..!

TUFA HANI NİHAYET..!
Son Güncelleme :

18 Kasım 2016 - 21:24

76 views

Yaylaların olmazsa olmazlarından biri de Hanlardır.Yıllarca insanlarımıza hizmet veren Hanlar son dönemlerde kışları yaşıyor desek yeridir..

03 Temmuz 2010 Cumartesi 02:07
Bir zamanlar insanlarımızın konaklama,dinlenme , barınma  ve ihtiyaçlarını karşılama yeri olan hanlar ,teknolojinin gelişmesine paralel eski etkinliklerini kaybetmeye başlamıştır.İnsanlarımızın göç etmesi ve genç nüfusun azalması bu etkinliği yok eden diğer faktörlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.
Eski yayla yollarının ,yerini araba yollarına bırakmasıyla konaklama ihtiyacının azalması han işletmeçilerine en büyük sekteyi vurmuştur.Ulaşımın kolaylaşmasıyla ihtiyaçlarını merkezden karşılayan halkımızın ,eski geleneğimiz olan hanlarımıza sahip çıkmaması nedeni ile han işletmeçilerinin hanlara olan ilgisini de azaltmıştır.
Bu durum en çok yöremizin en eski hanlarından biri olan ,Tufa Hanını etkilemiş iki üç yıldan beri açılma sıkıntısını yaşamaya başlamış,bu yılda açılmama kaygısı yaşayan Han ,geçte olsa sahibini bulmuş 03-07-2010 Cumartesi günü kışını yaşayan Han Yaza merhaba diyecektir.

Kapalı haline alışık olmadığımız ,adeta tüm yaylaya ıssız görüntüsü veren Hanları açma nezaketini gösteren ,Yunus Varlı’nın oğullarına ve torunlarına teşekkürlerimizi iletmeyi bir borç bildik..

www.yesilalankoyu.net