izmir escort

BÜYÜKELÇİLER UZUNGÖL’DE… « Burası Holaysa

27 Ocak 2023 - 13:33
?>

BÜYÜKELÇİLER UZUNGÖL’DE…

BÜYÜKELÇİLER UZUNGÖL’DE…
Son Güncelleme :

18 Kasım 2016 - 22:32

66 views

Trabzon’da bulunan 7 Arap ülkesinin büyükelçileri turizm beldesi Uzungöl’ü gezdi.

16 Ekim 2010 Cumartesi 14:18
Cumhurbaşkanı Başdanışması Erşad Hürmüzlü ile birlikte dün Trabzon’a gelen Kuveyt, Mısır, Tunus, Yemen, Libya, Cezayir ve Katar büyükelçileri eşleriyle birlikte bugün Uzungöl’ü gezdi. Uzungöl’de önce yemek yiyen ardından da göl kenarında kısa bir gezi yapan büyükelçiler gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizliyemezlerken, Kuveyt Büyükelçisi Abdullah Abdulaziz Al. Duwalkh, Avrupa’da bile böyle bir yerin bulunmadığına dikkat çekti. Büyükelçi Duwalkh, “Burası ender rastlanan bir yer. Avrupa’da bile böyle muhteşem bir yer yok. Tam anlamıyla gezilmesi görülmesi gereken bir yer. Türkiye’de, Trabzon’da gördüğümüz misafirperverlik bizleri ziyadesiyle memnun etti.

Burada çok değerli insanlarla karşılaştık. Sayın valimiz bize burasının tanıtılmasına vesile oldu. Kendisine teşekkür ediyorum. Eğer bizi buraya getirmeseydi böyle muhteşem güzel bir yeri görmemiş, bilmemiş olacaktık. Burada gördüğümüz fotoğrafı ülkemize döndükten sonra herkese anlatacağız. Bu saatten sonra artık burasını tanıtmak bizim görevimiz oldu. Burası gerek kültür, gerekse dini açıdan bize göre bir yer. Burası sizinse aynı zamanda bizim demektir” dedi.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ta son 2 yıldır Uzungöl’e özellikle Arap turistlerin ilgi gösterdiğine dikkat çekerek, “Uzungöl, özellikle Arap turistlerimizin ilgi odağı oldu. Bu mevsim de bile otellerimizde gördüğünüz gibi misafirlerimiz ve turistlerimiz var. Dolayısıyla sayın büyükelçilerim bu güzellikleri bizzat kendileri tecrübe etmelerini, görmelerini ve böylece de kendi ülkelerinde makamlara, ilgili yerlere de bilgilendirmelerini istedik. Ülkemizin dört bir köşesi cennet gibi ama Uzungölümüz gerçekten bir başka” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: Trabzonun Sesi