ARAFAT’TA BULUŞTULAR.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 16:43
?>

ARAFAT’TA BULUŞTULAR..

ARAFAT’TA BULUŞTULAR..
Son Güncelleme :

18 Kasım 2016 - 22:55

44 views

Hac farızasını yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan köylülerimiz,en önemli duraklardan biri olan Arafat’ta buluştular..

20 Kasım 2010 Cumartesi 20:23
Artık hac görevinin sonlarına yaklaştığımız şu günlerde hacı adaylarımız son görevlerini yerine getirerek ,kutsal görevlerini tamamlamaya çalışıyorlar..
Bu amaçla 14-11-2010 da hacın önemli farızalarından olan ve mahşeri kalabalığın oluşturduğu toplulukla Arafat’ta toplandılar.Hacı adaylarımız görevlerini ifa ederken hasret gidermeyi de ihmal etmediler.Hac görevlimiz Süleyman Kanık’ın görevli olduğu 8/b mektebinin önünde bir araya gelerek hasret gideren hacı adaylarımız kutsal topraklardan dualarla birlikte selamlarını göndermeyi de ihmal etmediler..
Görüşlerini aldığımız görevli Süleyman Kanık”İnsan selinin aktığı,sadece ihramla vakfede durulabileceği mukaddes yer olan Arafat’ta buluşmak,konuşmak ve hasret gidermenin sözle ifade edilemeyecek bir duygu olduğunu bu duyguyu köyümüz hacı adayları ile yaşadığını ifade etti.”
HACI ADAYLARIMIZ DÖNÜŞ HAZIRLIĞINDA..
25 Kasımda kafile kafile başlayacak olan dönüşlerin,15 Aralık’ta tamamlanacağını,kendisinin son kafile ile anavatana döneceğini anlatan Süleyman Kanık’la birlikte bir araya gelen hacı adaylarımız şunlar..
1.Süleyman KANIK
2.Hasan ŞAHİN
3.Yaşar BAKAL
4.Ali AKTÜRK
5.Yusuf BALTACI
6.Nurettin ÖZÇELİK
7.Ali YILMAZ
8.Hanefi  SEVİNÇ
9.Muhammet SEVİNÇ
10.Ömer DAMA
11.Bilal KÖKSAL
Site yönetimi olarak hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde memlekete dönmelerini aile ve yakınlarına kavuşmalarını Allah’tan niyaz ediyoruz..Selamlarımızı gönderiyoruz..

ARAFAT’TAN GÖRÜNTÜLER.. 
                   www.yesilalankoyu.net