Köyümüze Şehit Ateşi Düştü.. « Burası Holaysa

21 Eylül 2021 - 21:07

Köyümüze Şehit Ateşi Düştü..

Köyümüze Şehit Ateşi Düştü..
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2020 - 19:09

Van’da Keşif Uçağının düşmesi sonucunda Şehit olan 7 Emniyet Personelinden Pilot Komiser Gökhan Mete Altunbaş’ın Şehit Ateşi Çaykara İlçesine düştü.

Aslen Çaykara (Holaysa) Baltacılı Mahallesinden olan ve 1965 yılında Çaykara İlçesinden Kırıkkale Keskin İlçesine göç eden Altunbaş Ailesinin Şehit acısı Çaykara İlçesinin de yüreğini yaktı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığında görevli iken geçici olarak Hakkari’de görevlendirilen Pilot Komiser Gökhan Mete Altunbaş, Van ve Hakkari illerinde uçuş görevini sürdürürken Van İlinde Uçağın düşmesi sonucu diğer 6 Emniyet Mensubu arkadaşı ile birlikte Şehit Düştü.

Aslen Çaykara Baltacılı Mahallesinden olan Bafra Lisesi Öğretmenlerinden Yazar Süleyman Altunbaş’ın oğlu olan Pilot Komiser Gökhan Mete Altunbaş’ın 31 yaşında olduğu Kırklareli Keskin nufusuna kayıtlı olduğu ve 7 senelik Polis memuru olduğu öğrenildi.

Polis Şehidimizin Ailesi Samsun Bafra’da  yaşıyor.Şehit Polisin Eşinin de kendisi gibi Komiser olduğu Ankara’da yaşadığı ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Şehit Pilot Komiser Gökhan Mete Altunbaş’ın Nufusa kayıtlı yer olan Kırıkkale  ili Keskin İlçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

www.holaysa.com yönetimi olarak Şehit Polisimize Allah’tan rahmet kederli Ülkemize,Milletimize,ailesine ve Çaykara İlçemize baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

 

www.holaysa.com