Yol Genişletme Çalışması.. « Burası Holaysa

28 Kasım 2021 - 03:19

Yol Genişletme Çalışması..

Yol Genişletme Çalışması..
Son Güncelleme :

27 Eylül 2018 - 21:37

Geçtiğimiz yıl tamamlanan birinci etap yayla yolu genişletme çalışmalarının ardından,başlayan ikinci etap yayla yolu genişletme çalışması aralıksız devam ediyor.

İki yıl süren birinci etap yayla yolu genişletme çalışmaları sonunda orta yol dediğimiz Alabalık tesisleri,hovoz,Ehiltaş ve Tufa Yaylası Cahmut yolu tamamlanmıştı.

img_3763

Bu yıl başlatılan ikinci etap Yayla yolu genişletme çalışması ile,Ehiltaş,Baciha Yaylası ile köyümüz bağlantısını sağlayan yolun genişletme çalışması aralıksız devam ediyor.

img_3761

Ehiltaş Yaylasından başlayan genişletme devam ederken Baciha Yyylasına doğru hummalı bir çalışma göze çarpıyor.Özellikle bu güzergahın Baciha Yaylasına kadar olan kısmın tamamına yakını kayalardan oluşması nedeni ile ağır ilerleyen çalışma,Baciha yaylasından sonra dahada hızlanacağı yetkililerce belirtildi.

Yol çalışmalarını yerinde gözlemlediğimiz de makinistle ilgilenen Muhammet Tosun’dan aldığımız bilgiye göre aksi bir durum oluşmadıkça çalışmaların devam edeceğini söyledi.

img_3764

Bu arada 3 yıldan beri devam eden köy içi yolu genişletme çalışmaları devam ederken, yornalı sokak ,hakkı efendi virajına ulaşıldı.Zor şartlarda yürütülen çalışmalara bir taraftan evler,diğer taraftan mezarlıklar engel olurken özverili çalışmalar sonrası sorunlar aşılıyor.

Bu çalışmalara öncülük yapan Gülsan yönetim kurulu başkanı Yaşar Şahin başta olmak üzere,muhtarlarımıza,yardımcı olan vatandaşlarımıza site yönetimi olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

 

www.holaysa.com