Köylülerimiz kaza yaptı… « Burası Holaysa

7 Aralık 2021 - 00:12

Köylülerimiz kaza yaptı…

Köylülerimiz kaza yaptı…
Son Güncelleme :

30 Kasım 2016 - 23:04

Köyümüz Baltacılı mahallesi sakinlerinden emekli öğretmen Muatafa Baltacı’nın kullandığı araç uçuruma yuvarlandı..

29 Eylül 2015 Salı 17:29

Çaykara Yeşilalan Baltacılı Mahallesi Yolu´nda Otomobil uçuruma yuvarlandı. 3 kişi yaralandı. Edinilen bilgilere göre, Çaykara´dan Yeşilalan Mahallesine gitmekte olan Emekli öğretmen Mustafa Baltacı yönetimindeki 61 DE 149 Plakalı otomobil, içinde Emekli öğretmen Temel Yücel ve Emekli Komiser Durmuş Baltacı ile birlikte Yeşilalan köyüne gitmek için yola çıktılar. Alabalık çiftliği üzerinde bulunan, ışıklı mahallesine giden yol ayrımında yeni yapılan Kale mevkii´ndeki yola 30 metre gittikten sonra sürücü Mustafa Baltacı nedeni bilinmeyen nedenden dolayı direksiyon hakimiyetini kaybederek yaklaşık 7 metre yüksekliden aşağıda bulunan Mısır tarlasına uçtu.


Yaklaşık 40 metre tarla içinde sürüklenen otomobil büyük şans eseri aşağıdaki uçuruma düşmeden son anda durdu. Kaza esnasında tarlada çalışan alabalık çiftliği sahibi Muhammet Kılıç´ın eşi tarafından eşine haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Kılıç, 112 ve jandarmaya haber verdi. Çaykara´da olayın duyulması üzerine Belediye Başkanı Hanefi Tok ve çok sayıda vatandaş olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarına katıldı. Araç içinden sürücü Mustafa Baltacı ile Durmuş Baltacı kendi imkânlarıyla dışarı çıktı. Aracın içinde sıkışan ve başından sürekli kanaması devam eden Temel Yücel olay yerine yaklaşık 40 dakika sonra gelen 112 acil servisi görevlileri ve vatandaşlar tarafından aracın içinden çıkartıldı.
Olay yerine gelen 3 ambülânsla yaralılardan Mustafa Baltacı Karadeniz Tıp Fakültesi hastanesine, Temel Yüce ve Durmuş Baltacı Of Devlet hastanesine kaldırıldı. Temel Yücel burada yapılan ilk müdahalenin ardından Trabzon numune hastanesine kaldırıldı. Durmuş baltacı Of devlet hastanesinin acil servisinde tedavi altına alındı.
Olayın duyulması üzerine kazada yarananların yakınları of devlet hastanesi, Trabzon tıp fakültesi ile Trabzon numune hastanesi önüne akın etti.

Çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan yaralıların Mustafa Baltacı kaburgalarında kırıklar olduğu, Temel Yücel´in kafasında aldığı darbe nedeniyle yarılma olduğu ve hayatı tehlikelerinin olmadığı bildirildi. Durmuş Baltacı’nın durumu iyi.

www.yesilalankoyu.net site yönetimi olarak yaralılara Allah’tan acil şifalar,yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz…

Haber ve resimler için Çaykara gündem gazetesine ve Kemal Cuman’a teşekkürler…

www.yesilalankoyu.net

Okunma: 3588