Yaylalar Her zaman Güzeldir.. « Burası Holaysa

24 Ekim 2021 - 08:33

Yaylalar Her zaman Güzeldir..

Yaylalar Her zaman Güzeldir..
Son Güncelleme :

24 Kasım 2016 - 23:20

Karadeniz insanının yaşam tutkusu yaylalar ,yılın on iki ayında güzelliğini ve cazibesini sürdürüyor..

04 Aralık 2012 Salı 22:32

Bu yıl karın gecikmesi,havaların sıcak gitmesi nedeni ile yaylalara insanların ilgisi devam ediyor..Karadeniz insanının yaşam gayesidir yaylalar..Oralarda sağlık bulur insanımız,oralarda bir başka mutlu olurlar..hani Sait Uçar’ın türküsünde olduğu gibi ”Doktor ilaç istemem benim ilacım yayla” diyor ya sanatçımız..Ne kadar doğrudur bilemem ama kişilerin psikolojisine bağlı olarak değişir elbet..Ancak hastalıkların çoğu moral ve motivasyona bağlı oldukları için doğruluk payının da yüksek olduğuna inanıyorum..Çünkü insanlarımız yaylalarda bir başka mutlu oluyor nedense,bunu gözlerine baktığınızda anlamak mümkündür..

Beni de bu insanlar kategorisine koyabilirsiniz..Geçtiğimiz yıl Ekim 2 de kar yağmıştı.Bu yıl Aralık ayına gelmemize rağmen havalar güzel ve güneşli ,insanlarımız günübirlik yaylalara çıkmaya devam ediyorlar..

Bizlerde Aralık ayının 2 sinde birkaç arkadaşla beraber yayla yolunu tuttuk..Hava sıcak doğa harika 3-4 gün önce yağan karın beyazlığı yer yer görülüyor etrafta..

Bizlerden başka kimse yok diye düşündüysek de, yaylaya çıktığımızda yaylalarda bir çok vatandaşımızın olduğunu gördük..İlk tespitlere göre Kama yaylasında 10 Cahmut yaylasında 8 ve Tufa yaylasında16 kişi o güzelim doğa ile bütünleşerek tatil yaptıklarına şahit olduk..

Evet..!Yılbaşına 25 gün olmasına rağmen havalar güzel sıcaklık 22 derece dolayında..Etrafta ki karın soğukluğu akşam saatlerinde azda olsa hissediliyor..Fakat bu soğukluk hiçbir zaman itici bir soğukluğa dönüşmüyor..

İki gece kaldığımız yaylalardan ayrılırken içimizde bir burukluk hissediyoruz..Ayrılmak istemiyor insan..Oksijeni bol ,gürültüsüz,sakin ve kokulu çam ağaçlarının bulunduğu o harika doğadan..

Aklımız ve gözümüz arkada ayrılıyoruz o güzelim yaylalardan..Kime nasip kime kısmet diyerek..

Haaa.. Bu arada sizleri de bu güzelliklerden mahrum bırakmamak,azda olsa yayla havasını sizlerle paylaşmak,gurbet ellerinde sıla hasretinizi paylaşmak ve azaltmak için bu mevsimin güzelliklerini fotoğraflarla sizlere aktarmak istedik.

Katkımız olduysa ne mutlu bizlere…

www.yesilalankoyu.net

 

Anahtar Kelimeler: Yaylallar, Her, Zaman, Güzeldir,Kış

Okunma: 2632